Μετά την επιτυχία της αθλήτριας Ανδρούτσου Δήμητρας – Μυρτώ που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο γυναικών στα 63 κιλά, σειρά έχουν οι επιτυχίες και στα υπόλοιπα πανελλήνια πρωταθλήματα όλων των ηλικιακών κατηγοριών των αθλητριών και αθλητών του Α.Σ. Νικηφόρου Ανατολής. Συγκεκριμένα η Κουρσάρη Αριάνα – Ιωάννα κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο κορασίδων Β στα 48 κιλά. Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων στην κατηγορία των 90 κιλών ο αθλητής Κύρκος Χρυσοβαλάντης κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο, ενώ πολύ καλές εμφανίσεις με νίκες επί των αντιπάλων τους στο ίδιο πρωτάθλημα έκαναν οι αθλητές Ανδρούτσος Κωνσταντίνος 66 κιλά, Γιαννάκης Γεώργιος 60 κιλά, Διαμάντης Δημήτριος 55 κιλά, Λιόντος Άγγελος 60 κιλά και Γεωργούλας Θεόδωρος 66 κιλά. Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών ο αθλητής Ζάραγκας Άρης στην κατηγορία των 81 κιλών κατέκτησε την πέμπτη θέση. Το προηγούμενο σαββατοκύριακο 18 και 19 Μαρτίου 2023 στο Αμύνταιο διεξήχθησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα Μαχητικών Τεχνών Sambo και στο Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Μέγας Αλέξανδρος. Ο αθλητής Ζάραγκας Άρης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Νέων Ανδρών στα 79 κιλά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μαχητικών τεχνών Sambo και το χρυσό μετάλλιο στο Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Μέγας Αλέξανδρος στην κατηγορία των 81 κιλών. Ο αθλητής Γιαννάκης Γεώργιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των Εφήβων 60 κιλών ενώ ο Ανδρούτσος Κωνσταντίνος κατέκτησε την πέμπτη θέση στα 66 κιλά μετά από μία καλή εμφάνιση και δύο νίκες επί των αντιπάλων, επίσης πάρα πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο αθλητής Λιόντος Άγγελος στην κατηγορία των εφήβων στα 60 κιλά.