Ο Νικόλαος Τσουρέκας ολοκλήρωσε την χρονιά στην κορυφή της βαθμολογίας, στο Κύπελλο Ελλάδας, στα βόρεια αθλήματα της χιονοδρομίας, με 65β. Τον 23χρονο αθλητή του ΕΟΣ Μετσόβου ακολούθησαν ο Κωνσταντίνος Μέτσιος –επίσης του Μετσόβου- με 47β. και στην τρίτη θέση ο Γεώργιος Αναστασιάδης (ΝΑΟ) με τον Δημήτρη Βεληβάση (ΜΕΤ) με 36 βαθμούς και οι δύο.   

 

Την πρώτη θέση στους παίδες την κατέκτησε ο Ευάγγελος Αθανασίου του ΑΟ Φλώρινας και στους παμπαίδες ο Βασίλειος Τσουρέκας του ΕΟΣ Μετσόβου. 

 

Στις βαθμολογίες συλλόγων ο ΕΟΣ Μετσόβου πήρε τις πρωτιές σε Άνδρες και Παμπαίδες και ο ΑΟ Φλώρινας στους Παίδες.   

 

Οι τελικές βαθμολογίες Ανδρών, Παίδων και Παμπαίδων, του Κυπέλλου Ελλάδας στα βόρεια αθλήματα (δίαθλο, ρόλερσκι) της χιονοδρομίας: 

 

  • Άνδρες 

═ ═ ═ ═ ═ 

  1. Τσουρέκας Νικόλαος (ΜΕΤ) 65β. 
  2. Μέτσιος Κωνσταντίνος (ΜΕΤ) 47 
  3. Αναστασιάδης Γεώργιος (ΝΑΟ) 36 
  4. Βεληβάσης Δημήτριος (ΜΕΤ) 36
  5. Αγγέλης Απόστολος (ΜΕΤ) 26 6. Γάστης Αθανάσιος (ΑΟΦ) 23 7. Αντωνιάδης Άγγελος (ΑΟΦ) 22 8. 7. Βάνιας Αλέξης (ΕΣΠ) 22 8. Ροσενλής Βασίλειος (ΑΟΦ) 21 9. Μπούμπας Τριαντάφυλλος (ΜΕΤ) 18 10.  Καραμίχος Ιωάννης (ΝΑΟ) 6 11. Παλουκίδης Πέτρος (ΒΕΡ) 5 12. Καραμίχας Κλεάνθης (ΜΕΤ) 2 12. Βαλταδώρος Άγγελος 2 14. Αναστασιάδης Φίλιππος (ΔΡΑ) 2β.

 

Βαθμολογία σωματείων στους Άνδρες: 1. ΕΟΣ Μετσόβου 194β. 2. ΑΟ Φλώρινας 66 3. ΕΟΣ Νάουσας 44 4. Έσπερος 22 5. ΣΧΟ Βέροιας 5 6. ΕΟΣ Δράμας 2β.   

 

  • Παίδες

═ ═ ═ ═ ═ 

  1. Αθανασίου Ευάγγελος (ΑΟΦ) 100β. 
  2. Αναστασιάδης Ιωάννης (ΔΡΑ) 82 
  3. Προδρομίδης Αντώνιος (ΑΟΦ) 58 

 

  1. Γιαννουλάκης Χρήστος (ΒΕΡ) 54 5. Γεωργιάκης Ιωάννης (ΑΟΦ) 35 5. Κουτσογιάννης Ιωάννης (ΝΑΟ) 35 7. Αναστασιάδης Κωνσταντίνος (ΔΡΑ) 20 8. Παρίσης Ευάγγελος (ΝΑΟ) 16 9. Τσομπάνης Συμεών (ΒΕΡ) 3β.

 

Βαθμολογία σωματείων στους Παίδες: 1. ΑΟ Φλώρινας 193β. 2. ΕΟΣ Δράμας 102 3. ΣΧΟ Βέροιας 57 4. ΕΟΣ Νάουσας 51β.     

 

  • Παμπαίδες 

═ ═ ═ ═ ═ ═ ═ 

  1. Τσουρέκας Βασίλειος (ΜΕΤ) 80β. 
  2. Γιαννουλάκης Γεώργιος (ΒΕΡ) 44 
  3. Βαδεβούλης Θεόδωρος (ΜΕΤ) 28 
  4. Νάκας Αναστάσιος (ΜΕΤ) 25 5. Γαλανός Αχιλλέας (ΝΑΟ) 20 6. Μπίσας Κοσμάς (ΜΕΤ) 14 7. Παρίσης Ιωάννης (ΝΑΟ) 12 8. Κόλτσης Κωνσταντίνος (ΑΟΦ) 6 9. Τσακαλίδης Γεώργιος (ΔΡΑ) 4 10. Μαυρίδης Ιωάννης (ΝΑΟ) 2 10. Μάγειρας Ευάγγελος (ΜΕΤ) 2 10. Παπαγιαννόπουλος Ειρηναίος (ΝΑΟ) 2 13. Λάζου Στέφανος ΑΟΦ 1β.   

 

Βαθμολογία σωματείων στους Παμπαίδες: 1. ΕΟΣ Μετσόβου 149β. 2. ΣΧΟ Βέροιας 44 3. ΕΟΣ Νάουσας 36 4. ΑΟ Φλώρινας 7 5. ΕΟΣ Δράμας 4β.  

 



Κοινοποίηση

Κοινοποιείστε στους φίλους σας!