O Αντωνόπουλος και ο Σκορίλας ολοκλήρωσαν την εκπληκτική τους εβδομάδα στο διπλό του ITF Pro τουρνουά που φιλοξενήθηκε στο Ηράκλειο της Κρήτης, με νίκη με 6-4, 6-2 σε 57 μόλις λεπτά επί των Νο.2 του ταμπλό, Raphael Calzi και Marion Vankan.

Ούτε ένα σετ δεν έχασαν όλη την εβδομάδα οι δυο Έλληνες αθλητές, στο τουρνουά των 15.000 δολαρίων που έλαβε χώρα στα σκληρά γήπεδα του Nana Golden Beach Hotel στη Χερσόνησο του Ηρακλείου.

Στον 1ο γύρο είχαν αποκλείσει τους Τσέχους Ales Hrdina και Simon Myslivec με 6-2, 6-1. Στα προημιτελικά κέρδισαν τον Μιχάλη Σακελλαρίδη και τον Στέφανο Σχινά με 6-1, 6-3, ενώ στα ημιτελικά απέκλεισαν τον Ολλανδό Stijn Pel και τον Ταϊλανδό Thantub Suksumrarn με 6-2, 7-6 (5).

Σήμερα επέστρεψαν από το 1-4 στο 1ο σετ απέναντι στον Calzi από το Λουξεμβούργο και τον Vankan από τη Γερμανία, για να κερδίσουν τα 11 από τα 13 επόμενα games και να κερδίσουν τον τελικό πριν συμπληρωθεί μια ώρα αγώνας.

Ήταν ο 1ος τίτλος σε ITF Pro διοργάνωση για τον Αντωνόπουλο, ενώ για τον Σκορίλα ο 2ος, αφού αυτή τη χρονιά αναδείχθηκε πρωταθλητής και στο τουρνουά 25.000 δολαρίων του Idanha-a-Nova της Πορτογαλίας, μαζί με τον Ιάπωνα Rio Noguchi.