Οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ιωαννίνων, Δρ. Γιώργος Παλιάτσιος (Καλλιτεχνών) και Δρ. Μαρία Παπαευσταθίου (Φιλολόγων), σε συνεργασία με την Δρ. Μάρθα Παπαδοπούλου (Διευθύντρια Γ.Α.Κ. Ιστορικό Aρχείο-Μουσείο Ηπείρου), διοργανώνουν καλλιτεχνική-φιλολογική δράση για την προώθηση της σύνδεσης του πεδίου των Τεχνών και της Λογοτεχνίας. Με τη συμβολή των Καθηγητών καλλιτεχνικών και φιλολογικών μαθημάτων, οι μαθητές και οι μαθήτριες των Γυμνασίων και Λυκείων του Ν. Ιωαννίνων ενεργοποιήθηκαν να συμμετάσχουν δημιουργικά για τη σύνδεση αυτή.

Στη δράση συμμετέχουν περισσότεροι/ες από 650 μαθητές/-τριες, από 30 και πλέον Σχολεία της Δ.Δ.Ε. Ιωαννίνων, παρουσιάζοντας σε μία εικαστική έκθεση και σε μία λογοτεχνική εκδήλωση, κατά την ημέρα των εγκαινίων, τα αποτελέσματα της δημιουργικής ώσμωσης των δύο πολυσήμαντων πεδίων, των εικαστικών Τεχνών και της Λογοτεχνίας. Η παρουσίαση των αποτελεσμάτων, θα γίνει από την 1 η Απριλίου έως τις 26 Απριλίου 2024, στην πόλη των Ιωαννίνων, στο ιδιαίτερης αρχιτεκτονικής αξίας κτήριο «Σουφαρί Σεράι», στο οποίο στεγάζονται τα Γ.Α.Κ.- Ιστορικό Aρχείο-Μουσείο Ηπείρου (Κάστρο Ιωαννίνων).

Πιο συγκεκριμένα, στα εγκαίνια της Δράσης, την Δευτέρα 1η Απριλίου και ώρα 18.30, θα προηγηθεί φιλολογική εκδήλωση, κατά την οποία θα διαβαστούν λογοτεχνικά κείμενα- ποίηση και θα παρουσιαστούν πολυτροπικές δημιουργίες των μαθητών/-τριών. Για την εκδήλωση αυτή θα υπάρξει αναλυτικό πρόγραμμα.

Την εναρκτήρια εκδήλωση θα διαδεχτεί, το άνοιγμα της έκθεσης εικαστικών δημιουργιών, η οποία θα συνοδεύεται μουσικά από σχήμα σαξοφώνων του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων και θα υποδεχτεί την site-specific παρέμβαση-performance του 7 ου

Γυμνασίου Ιωαννίνων “A poem just for you”.

Στοιχεία δράσης
Εγκαίνια-εκδήλωση: Δευτέρα 1η Απριλίου, 18.30, συνεδριακός χώρος Γ.Α.Κ.
Διάρκεια έκθεσης από 1 Απριλίου έως 26 Απριλίου 2024 (καθημερινά 10.00πμ-14.00,
Σάββατο 11.00-14.00)
Τόπος: Σουφαρί Σεράι – Γ.Α. Κ. Ιστορικό Αρχείο-Μουσείο Ηπείρου (Δ. Φιλοσόφου και
Γλυκήδων, Κάστρο Ιωαννίνων)

Οργανωτικά & επιστημονικά υπεύθυνοι:
Γιώργος Παλιάτσιος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Καλλιτεχνών
Μαρούλα Παπαευσταθίου, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων
Μάρθα Παπαδοπούλου, Διευθύντρια Γ.Α.Κ. Ιστορικό Aρχείο Ηπείρου

Σχεδιασμός Αφίσας: Δήμητρα Γούση, καθηγήτρια καλλιτεχνικών

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Ηπείρου και της Περιφερειακής
Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΠΕ.ΔΙ.Ε.Κ.)
Ηπείρου.

Σχολικές Μονάδες – Εκπαιδευτικοί – Μαθητές που συμμετέχουν:

1o Γυμνάσιο Ανατολής
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Χρήστου Σωτήρης (Καλλιτεχνικών), Γεωργοπούλου Χρυσούλα (Φιλόλογος), Μίχου Ελένη ( Εξωτερικός συνεργάτης), Μπακάλη Ολυμπία (Φιλόλογος/Διευθύντρια), Βούλγαρης Παναγιώτης (Μουσικός), Πάνου Μάγδα (Αγγλικών) Μαθητές/τριες: Μελίνα Πανταζή, Ηλιάνα Οβρένοβιτς, Βιβή Μιχαηλίδου, Αρετή Ευαγγελή, Νεφέλη Ευαγγελή, Μαργαρίτα Αρλέτου, Θεοδώρα Αρλέτου, Καρακούση Κωνσταντίνα, Κουβεντάρη Αναστασία, Σύμπας Αναστάσης, Λαϊνά Αφροδίτη, Γιαννάκη Δήμητρα, Στάμου Ιλιάνα, Τατσίνα Ολυμπία, Ρήνας Αλέξανδρος, Τζιάκου Γεωργία, Σκαρσούλη Κάντυ, Παππά Ειρήνη, Σκλέντζα Ξένια, Παπαϊωάννου Ευαγγελία, Παππά Μαρία, Χαρίτου Βαλεντίνα, Ιοκάστη Μπρέχου, Κουτρούμπα Αλεξάνδρα, Ντούμας Νικόλαος, Σμύρης Λάμπρος, Τζαχρήστας Γιώργος, Ρίζος Μιχαήλ, Βλάχος Δημήτρης, Γκόγκου Αποστολία

1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Καρδάση Γεωργία (Καλλιτεχνικών), Γκαρανάση Ευφροσύνη, Ζιώγα Σταυρούλα, Κάτσενου Κλεονίκη, Κόκκα Χρυσάνθη, Λαγού Ευτυχία, Σεργίου Θεανώ (Φιλόλογοι) Μαθητές/τριες: Οικονόμου Νίκη, Τριφύλλη Δανάη, Κολιά Ελένη, Μουσελίμη Έλλη Σοφία, Μπρούζου Ανδριάνα, Μυριούνη Άννα, Πετούση Αμαλία, Σπανού Μαρία Σοφία, Καράμπελα Ιωάννα, Κονταξή Μαρία, Κρομύδα Αλίκη, Λούπας Αλκέτας, Μπαράτσα Δέσποινα, Γιώτη Χρυσοβαλάντου, Μάντζου Αικατερίνη, Μερτζάνη Αργυρή, Σούρλα Ιωάννα, Χήτας Άγγελος, Γιογλή Χριστίνα, Κοσμά Νεφέλη, Παπαγεωργίου Ναταλία, Τατσιώνη Βασιλική, Βακάλη Ευαγγελία, Εμμανουηλίδης Σταύρος, Λιόντος Κωνσταντίνος, Λώλης Αλκιβιάδης, Μάρκου Μαρία, Τσίντζου Βασιλική, Τσούνης Σπυρίδων, Χατζοπουλος Μάξιμος, Χονδρόπουλος Μάξιμος, Ψωμά Όλγα, Αλουσάι Ντανιέλα, Βασιλειάδη Ιωάννα, Λεονταρίδη Ελένη, Μουτσάι Εμμανουέλα, Μποζίδη Μαρία Άννα, Νάστου Λυδία Γεωργία, Ζυγούρη Καλλιόπη, Παπαχαραλάμπους Σωτήριος, Παππά Αλεξάνδρα, Ρίζου Ζωή, Σκουτελιά Θεοδώρα, Τσίπα Ηλιάνα, Κουμπούλη Λαμπρινή, Νούσια Αιμιλία, Παγώνη Μάγια, Πράσσου Τάνια, Προδρόμου Μιράντα

2ο Γυμνάσιο Ανατολής Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Βήχα Άντζελα, (Μουσικός)
Μαθήτριες/τές: Παπαϊωάννου Έλενα, Κώτση Βικτώρια, Κοζανίτη Λυδία, Στέφος Απόστολος, Ιωάννου Αγγελική, Κρητίδου Ευγενία, Λάζου Εβελίνα, Μαγειρίας Κυριάκος, Χρυσοχοϊδου Ιωάννα, Κύρκου Φρόσω, Ιωαννίδη Ειρήνη, Ντούγια Νεφέλη, Πατσούρα Ελευθερία, Ιωάννου Βασιλική, Κούτσου Αριστέα, Μπαϊρακτάρη Κωνσταντίνα, Νάσιε Ματίνα, Πάνου Μαρία, Φώτου Λυδία

 

3ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπρούζου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Ντούρου Αγλαΐα (Φιλόλογος), Μπογά Ερριέτα-Γεωργία (Φιλόλογος), Λωρίδα Αθηνά (Φιλόλογος ΕΕΑ) Μαθητές/τριες: Παπαζυγούρα Γεωργία, Παπαζυγούρα Παρασκευή, Καραπάνος Κωνσταντίνος, Σπύρου Παναγιώτης – Μάριος, Χρυσοστόμου Αλεξάνδρα,Σχίζα Μαίρη,Σιούζος Αλέξανδρος,
Ταμβακολόγος Θύμιος, Σπανός Γεώργιος, Σιέμου Μελίνα, Τσιομίδη Ευτέρπη, Γκάλγκου Ιοκάστη

4ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοι: Τάσιου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Γιαννή Μαριάνθη, Ειρήνη Νάστου, Αλεξανδρίδου Λαμπρινή (Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Bυζούκη Μαριάννα, Καπέλλας Παυλος, Κοντογιάννη Πηνελόπη, Κοντογιάννη Φερενίκη, Μαμακή Σταματίνα-Σπυριδούλα, Μπάλι Ζύρι, Μπέλλος Μάριος, Μπούμπας Παναγιώτης, Παππά Εβελίνα, Παργανά Κωνσταντίνα-Μαρία, Ρραπο Ιορδάνι, Σίμος Ιωάννης, Τάττης Κωνσταντίνος, Τσιγγέλη Ιωάννα, Τσιρούκης Φοίβος, Χιωτέλλη Ραφαηλία, Αναγνώστου Ινές, Βαλεράς Δημήτρης, Γιανκούλα Άντζελα, Καλπάκογλου Βαλέρια, Κασιόλα Χριστίνα, Μαλάμου Αλκμήνη, Μπάκος Βασίλειος, Γνωστοπούλου Δήμητρα, Γούσια Μαρία, Ζώη Άννα Μαρία, Καραγιάννη Νεφέλη, Κατσαρού Μαρίνα, Κοτόρτση Αννα Μαρία, Λέκκα Ιωάννα, Μάντζου Φωτεινή, Μεράντζας Αθανάσιος, Μεράντζας Κυριάκος, Γιώτη Νεφέλη, Κύρκου Ιωάννα, Νικολάου Δήμητρα, Παπακώστα Ευαγγελία, Μήτση Αναστασία, Μπλαντζούκα Δέσποινα, Τσιαγκαβέλη Εβελίνα Θεοδώρα, Λαμπρούση Μαρία, Πριάβαλλη Ευαγγελία, Τζίμα Κωνσταντίνα, Μποβίλα Ελευθερία, Δούλης Αλέξανδρος, Μπλέτσου Μαρία, Τσιόδουλος Νικόλαος.

5ο Γυμνάσιο Ιωαννινων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικο: Σέλιος Οδυσσέας (Καλλιτεχνικών), Δερέκα Ευαγγελία, Μπίγκου Ευαγγελία, Γεωργάτη Βασιλική , Διακοπούλου Βασιλική (Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Δήμου Δανάη, Τάτση Δήμητρα, Φίλου Κωνσταντίνα, Παπαϊωάννου Ολυμπία, Σπύρου Δήμητρα, Παλιοτζήκας Κωνσταντίνος, Ρίζος Πέτρος, Σιανάβας Αθανάσιος, Παπαγιάννη Μαρία, Κοσμά Σταυρούλα, Πεππες Κωνσταντίνος, Τσώλη Αναστασία, Πουργιάζη Αναστασία, Γκέρτζος Νικόλαος, Χριστίνα Γιώτη, Δασούλας Νικόλαος, Κιτσάκη Αλίκη, Ντάφλος Θεόφιλος, Νεφέλη- Νικολέτα Γκιώκα, Νικοπούλου Ειρήνη, Πάτρα Μαρίνα, Σαντεντίνης Νίκος, Τσάτσα Σκέρντι, Φώτος Ελευθέριος, Λαγού Βερόνικα, Γέροντα Αιμιλία, Γερογιάννης Παναγιώτης, Αγόρου Θεοδώρα, Κρικώνης Γεώργιος.

7ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Πέννυ Νουτσοπούλου (Καλλιτεχνικών), Βασιλική Καραμούτσιου
(Φιλόλογος), Δημήτρης Νίκας (Μουσικής)
Μαθητές/τριες: Ηλέκτρα Καλλιμάνη, Βασιλική Παππά, Ιουλία Αποστόλου, Μάγδα Στράγκα, Γεράσιμος Καραμάνης, Θεοδώρα Τσάλιου, Αθηνά Τζιοβαντάρη, Κωνσταντίνα Μπάγκαβου, Όλγα Τσιάλιου, Αθηνά Χρήστου, Κασσιανή Χαρίση, Κατερίνα Πιστιόλα, Νεφέλη Ρούμπη, Θοδωρής Κούρτης, Ιωάννα Χρυσανθοπούλου, Φαίη Νούσια, Βασίλης Βάσιος, Κωνσταντίνα Κούρτη, Βασίλης Σταύρου, Βασιλική Πάκου, Ελπίδα Βέρμπη, Ευγενία Πήχα, Άννα Πλιακοπάνου, Βικτώρια Τσαρπέλα, Αφροδίτη Παύλου, Αλίνα Ιουλία Χολέβα, Χαρά Δημητριάδη, Χριστιάνα Ζώη, Μαρία Δημητρίου, Μάρκος Τσακτσίρας, Αλκίνοος Τσακτσίρας, Μάγδα Γιαννέτα, Δημήτρης Καραπέτσος, Κωνσταντίνος Καραμάνης, Νεφέλη Ντούμα, Αναστασία Χατζόλου, Ασπασία Τσίλη, Αλέξανδρος Βεράι, Ελένη Ξυλογιάννη, Ιωάννα Αθανασίου Μπότσαρη, Κωνσταντίνα Βώττη, Μαρία Δημητρίου,Αναστάσης Γούλας,Γεράσιμος Καραμάνης,Βάλια Τούλη, Σοφία Μύτταρη

 

8ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Πέννυ Νουτσοπούλου (Καλλιτεχνικών), Αλεξάνδρα Γιαννούλα (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Ιωάννα Χριστοδούλου, Αγάπη Μέγα, Πέννυ Μήτση, Δημήτρης Θεοχάρης, Αλέξανδρος Βελογιάννης, Παναγιώτα Μαρία Γεωργιάδη, Βάια Ελμίνα Βαγενά, Σωτήρης Βαρτζιώτης.

 

9ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Νικηφόρου Αναστασία (Φιλόλογος) Μαθήτριες: Τάσιου Μαρία, Κατσίκα Αναστασία, Δρούγκα Αικατερίνη και Παπαδημητρίου Ναταλία

 

10o Γυμνάσιο Ιωαννίνων “Θεόδωρος Παπαγιάννης”
Υπευθυνοι εκπαιδευτικοί: Σέλλιος Οδυσσέας (Καλλιτεχνικών), Παπαευσταθίου Ανδρομάχη(Φιλόλογος)
Μαθήτριες: Δρούγκα Μυρσίνη, Ζιώγα Μαρία, Θεοδώρου Λαμπρινή Αρσάκειο Γυμνάσιο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Πλακούτση Χρηστίνα (Φιλόλογος), Μάγδα Φιλιπποπούλου (Καλλιτεχνικών)
Μαθητές/-τριες: Μπιάνκα Καρακαϊδού, Ελισάβετ Ντάσιου, Οδυσσέας Παπαδοπούλου, Χριστάκης Χάρης, Φωτόπουλος Αλέξανδρος, Γκωλέτση Πηνελόπη, Τσάγκας Γιώργος

Αρσάκειο Λύκειο Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μαυρόγιαννης Παύλος, Ράπτη Άννα, Τσατσούλης Χρήστος, Καναβούρας Αντώνιος(Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Γκατζιάνη Αλεξάνδρα, Γκόλα Αικατερίνη, Καρυοφύλλη Αγάπη, Μαυρογιώργου Αικατερίνη, Νάκου Φαίδρα

Γυμνάσιο Βελισσαρίου Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Αναγνώστου Κωνσταντίνος (ΠΕ79), Γκούβα Κωνσταντίνα (ΠΕ02),
Ναυρόζογλου Ελένη (ΠΕ08), Φωτιάδου Στεργιανή (ΠΕ02) Μαθητές/τριες: Άνδριώτη Αικατερίνη-Παναγιώτα, Αποστόλου Βασιλική, Βλάχου Ελευθερία, Γεράρδη Λυδία, Γκούμα Δάφνη, Καζάκου Γεωργία, Κωνσταντινίδη Ευαγγελία- Κυριακή, Λαναρά
Γεωργία, Μπασούνα Λεμονιά, Μπάτσι Ορέστης, Παππά Βαρβάρα Μαρία, Στάθη Θάλεια, Τασιούλα Χριστίνα

Γυμνάσιο Δελβινακίου
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Τσολάκογλου Νικόλαος (Καλλιτεχνικών), Τριανταφύλλου Χαρίκλεια (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Αδαμόπουλος Παύλος, Ιατρόπουλος Νικόλαος, Καναβός Αθανάσιος, Πάντος Δημήτριος, Χατζούδης Ιορδάνης, Βοδινού Δέσποινα, Ζαχαρίας Αχιλλέας, Κανατάς Ηρακλής, Μαχμουτάϊ Εμιλιάνα, Μπίλης Ιωάννης, Χήτος Ευάγγελος, Κουτσομύτη Μυρτώ, Ντάγκα Γεωργία, Μάστορας Ιωάννης, Σιώρος Λάμπρος, Χατζούδης Ευάγγελος, Χήτου Αγάπη, Χίτος Θωμάς

 

Ε.Ε.Ε.ΕΚ.Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Κοκονά Κυριακή (Καλλιτεχνικών-Κεραμικής), Ιντζίδου Αργυρώ
(Καλλιτεχνικών), Βαρβέρη Ελευθερία (Κεραμικής), Σαμουηλίδου Αριάδνη (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Νεοφώτιστος Άγγελος, Δημόπουλος Χρήστος, Σίσκας Αθανάσιος, Αθανασίου
Γεώργιος, Τοσούνογλου Ελένη, Σίσκα Βασιλική, Δάλλας Σωτήριος, Διαμαντόπουλος Οδυσσέας,
Ζώτου Κωνσταντίνα, Ξιούρα Ευδοκία-Συμεώνα, Οικονόμου Ειρήνη, Αρβανίτη Μυρσίνη,
Μπότσαρης Χρυσόστομος, Βασδέκης Δαυίδ, Λεοντίου Απόστολος, Θεοδωρής Άγγελος, Κασκώρας
Αλέξανδρος, Μπιτολύκος Ιωάννης, Καραγιάννης Κυριάκος, Γκογκάκης Ηλίας
ΓεΛ Ελεούσας
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Πεδούλη Αλεξάνδρα (Φιλόλογος), Αυγέρη Αναστασία (Φιλόλογος),
Μέμος Σπυρίδων (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Δήμου Ευθυμία, Μαραγκουδάκη Χαρά, Μπίλλιου Αιμιλιάνα, Τσίτου Αγαθονίκη,
Διαμάντη Ισιδώρα, Μάνη Ιωάννα, Αθηνά Κασσή
Γυμνάσιο Ελεούσας
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Γούση Δήμητρα (Καλλιτεχνικών), Αβράμη Σόγια, Αντωνιάδου Ευθαλία,
Ζάκκα Ουρανία, Κουλτούκης Δημήτρης, Σπαθάρη Άννα, Τσουμάνη Βαϊτσούλα, Φώτη Γιασεμή
(Φιλόλογοι), Μάκου Ιουλία (Μουσικής)
Μαθητές/τριες: Γκόγκος Λάμπρος, Βασιλείου Χρήστος, Κουλουμπράκης Θωμάς, Κούργια
Αναστασία, Κυριακοπούλου Φαίδρα, Λιόντος Μάριος, Μάϊπας Κωνσταντίνος, Παπακώστας
Γεώργιος, Παππά Ελένη, Ρίζος Δημήτριος, Σέμος Έκτορας, Στεριάδη Παναγιώτα, Τάσσης Μάριος,
Τζιάλλα Δανάη, Τσαρούχη Βασιλεία, Τσιαούσης Αντρέας, Αλίου Βανέσα, Γκέγκα Φωτεινή,
Καρβούνη Μαγδαληνή, Κατής Κωνσταντίνος, Μάιπας Νικόλαος, Μέτσου Μαρία Χρυσάνθη,
Μιχάλη Φλωρεντία, Ντούγια Ανθή, Λιόντος Νικόλαος, Μάνθου Βασιλική, Οικονόμου Χαρά,
Παπαϊωάννου Ιωάννης, Ταάκ Ριντάμ, Τόλη Λυδία Χριστίνα, Τσουμάνη Ευαγγελία, Φαρμάκης
Δημήτριος, Κέγκος Γεώργιος, Ντακοβάνου Βασιλική, Πίσπα Αθανασία, Ράδη Μίνα, Σιαμούτα
Άρτεμις, Τσιώπος Ιωάννης.
ΕΝΕΕΓΥΛ (Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Λύκειο) Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Γιωτάκη Ίρις (Καλλιτεχνικών), Ιασωνίδου Άννα (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Κωνσταντίνα Μάιπα, Αλέξανδρος Ζήκος, Ζωή Μητρογιώργου, Μαριάννα Πάλλη,
Κωνσταντίνα Πάλλη, Αγγελική Μέμτσα, Ελένη Κάτση, Ελίσα Ντάμα, Παναγιώτα Νάσση, Νίκος

Κονοσπύρης, Γεώργιος Παπαϊωάννου, Παναγιώτης Γκόγκας, Γρηγόρης Κυριαζής, Μαριάννα-
Βαλεντίνα Παπαδέλλη, Ευστράτιος Χολέβας

Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Αναγνώστου Αλέξης (Καλλιτεχνικών), Νόννη-Βλάχου Λευκοθέα
(Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Αθανασίου Νικόλαος, Αναστάση Βαλέρια, Αναστάση Ελένη-Κωνσταντίνα, Βαζάκα
Γαλήνη-Ιωάννα, Βαντόλα Γεωργία, Βασιλειάδης Πολύβιος, Βλάχος Γεώργιος, Γεωργίτσης

Δημήτριος, Γιαννοπούλου Σοφία-Λήδα, Γιολδάση Δανάη, Γιουγλή Σύλβια, Γκότση Ελένη-
Λουκρητία, Γκούσκου Φοίβη, Δαβαρτσίκης Γεώργιος-Παναγιώτης, Δήμος Νέστορας, Δόσης

Μιλτιάδης, Ευαγγέλου Ελευθερία, Ζάγκλη Ευαγγελία, Ζηκοβέλη Ιφιγένεια, Ζιώγας Νικόλαος,
Ζιώγου Δήμητρα-Μαρία, Θεοδωρής Γεώργιος, Καβουσιανός Ιωάννης, Κάντα Ηλιάνα, Καραμπίνας
Θωμάς, Καρατζήμου Αικατερίνη, Καρρά Μαρία, Κατσάνου Κωνσταντίνα, Κίγκα Παρασκευή,
Κόκα Ζωή, Κονταξής Αθανάσιος, Κουλούρη Χριστίνα-Ιωάννα, Κουρέτα Λυδία, Κοφινάς
Κωνσταντίνος, Κωνσταντίνου Γεώργιος-Κωνσταντίνος, Κώτση Δανάη, Λάζου Ανθή, Λαχανά
Ελισάβετ, Λέττα Αγγελίνα, Λύκας Άγγελος, Μαργαρίτη Όλγα-Μαρία, Μητροπούλου Αικατερίνη,

Μητρούσκας Στέργιος, Μορέττι-Σιόμπολας Κρίστιαν, Μπαλωμένου Δέσποινα, Μπάσιου Μέλοντυ-
Αικατερίνη, Μπατσίδου Ελένη, Μπλέκας Παύλος, Μύταρης Λάζαρος, Νικολάου Δήμητρα-Ίριδα,

Νικολός Ιωάννης, Ντάγκα Δάφνη, Πάντζος Κωνσταντίνος, Πανούσης Κωνσταντίνος-
Χρυσοβαλάντης, Παπαγιάννης Ιωάννης, Παπατόλη Μυρσίνη, Παπαφωτίκας Νικόλαος, Παππά

Κωνσταντίνα, Πολύμερος Βασίλειος-Δημήτριος, Σαΐνης Έκτορας-Στέφανος, Σιαράβα Ευαγγελία,
Σιαραμπή Ιωάννα, Σιμούλη Μαρία, Σίντου Παρασκευή, Σκαμνέλου Καλλιόπη, Σκουλίδα Λυδία,
Σούφη Ιωάννα, Σπανός Ιωάννης, Στεφανάκη Μαρία-Ιουλίτα, Στύλος, Κωνσταντίνος, Τζίμα Ελένη,
Τζίμα Φωτεινή, Τζούμης Κωνσταντίνος, Τσακίρης Ιωάννης, Τσαμπαλά Βασιλική-Ελένη, Τσέκα
Αικατερίνη, Τσέλα Βασίλης, Τσίπης Άγγελος, Τσιρβές Κωνσταντίνος, Τσονίδης Ιωάννης, Τσώνη
Ελευθερία, Φάβα Δέσποινα, Φιλιππόπουλος Σπυρίδων, Φωτογιαννοπούλου Βασιλική, Χαντζιάρας
Νικόλαος, Χριστίδης Σπυρίδων, Ψωμάς Βασίλειος.
Πρότυπο Λύκειο Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Παππά Βασιλική (Φιλόλογος)
Μαθητές/-τριες: Μαντέλα Χριστίνα, Μπάσιος Άγγελος, Μπεκρή Νεφέλη
Γυμνάσιο Κατσικάς
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοι: Άννα Παρίση (Καλλιτεχνικών), Αναστάσιος Μακρογιαννόπουλος
(Φιλόλογος), Αικατερίνη Βλάχου (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Λυδία Σιαπλαούρα, Βασιλική Κατωπόδη, Ιωάννα Σπυρέλη, Δήμητρα Κωλέτσιου,
Ναταλία Αντώνη, Μαρίνα Βρήκα, Λυδία Ζώνιου Ελευθεριά Νάκα, Αμαλία Χαβέλα, Βάγια Τσιώλη,
Κωνσταντίνα Γκανέ, Κωνσταντίνα Καρακασίδου, Θάνος Βάγιας, Καλτσογιάννης Χρήστος, Διονύσης
Διαμαντης
Γυμνάσιο Κόνιτσας
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί:Τσολάκογλου Νικόλαος (Καλλιτεχνικών), Λάμπρου Ευαγγελία
(Φιλόλογος), Μυλωνάς Πέτρος (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Ανδρικοπούλου Θεώνη, Βαζούκη Χριστίνα, Γιαννόπουλος Πρόδρομος-Θωμάς,
Γκογκούλα Μαρία-Άννα Γκούντας Κωνσταντίνος, Θεολόγου Ηλιάνα, Καλοδήμου Μελίνα,
Καρακατσάνη Σταυριανή, Κατή Αναστασία, Κίτσιου Παναγιώτα – Ηρώ, Κυρίτση Αριάδνη,
Κυρτζόγλου Μαρία, Λάκκας Κωνσταντίνος, Μακαρίου Μυρτώ, Μαυρίδου Κυριακή, Ντίνου
Δήμητρα, Ντίνου Θεώνη, Οικονόμου Εφραίμ, Οικονόμου Κωνσταντίνος, Πίσπας Φοίβος, Τσέκη
Μαρία
Γυμνάσιο Λογγάδων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπρούζου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Λαδιά Δροσούλα (Φιλόλογος)

Μαθητές/τριες: Φώτη Αρχοντική, Λάλα(Lala) Αρμιλάιντα, Ιωάννα – Σωτηρία Νάτσικα,
Μοσχοπούλου Αγγελίνα, Φίλιου Ευτυχία, Βάσιου Άννα- Υβόννη, Αγγά Μαρία, Παπαπέτρου
Αντιγόνη, Τσιατούρας Γιάννης, Κιτσάκη Λαμπρινή, Καραβίδα Βασιλική, Δουβανάς Άγγελος,
Βράκα Άρτεμις, Μπάγιας Κωνσταντίνος, Τσώλης Βασίλης, Μπάγιας Στέφανος, Νάκος Θοδωρής,
Δοκανίκη Αρσενία , Μπάγια Παναγιώτα.
Γυμνάσιο Μετσόβου
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπρούζου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Προυσσαέως Σοφία (Φιλόλογος),
Παπουτσή Σοφία (Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Παπακωνσταντίνου Παναγιώτης, Νάκας Αναστάσιος, Μπούμπα Ζωή, Τσίμπος
Αθανάσιος, Φάφαλη Παρασκευή, Χανδόλια Μαρίνα, Δέλφας Άγγελος, Μπίσα Καλλιόπη, Φάφαλη
Λουίζα, Μπαλαμπέκος Κωνσταντίνος
Μουσικό Γυμνάσιο- Λύκειο Ιωαννίνων ‘’ Νικόλαος Δούμπας’’
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Σέλιος Οδυσσέας (Καλλιτεχνικών), Μάγκα Ελένη, Χατζηγαλήνη
Δήμητρα, Πολίτης Παναγιώτης (Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Πεππέ Κωνσταντίνα, Νάστου Αφροδίτη- Μαρία, Μπαλντούμα Λήδα, Στασινού
Αριάδνη, Μορέττι Σιόμπολα- Ιζαμπέλα, Καραπάνου Βασιλική, Μερόπη Αργύρη, Κολιού Μαρία,
Πέτρου Ελευθέριος, Φρίγκα Μαρία- Χριστίνα, Φωτίου Κωνσταντίνος, Φερεντίνου Σεβαστή, Λέλου
Αγάπη, Τυροπάνη Βασιλική, Κάλλη Βάγια, Θέμος Άγγελος, Κατσιάμπουλα Μυρτώ, Κατσούδα
Ίριδα, Γκόγκου Δήμητρα, Κάλλη Κατερίνα, Κοτσιάφτη Χριστίνα, Λούτσαρη Στεφανία.
Γυμνάσιο Παρακαλάμου
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Τσολάκογλου Νικόλαος (Καλλιτεχνικών), Σπανού Μανουηλέτα,
(Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Νικήτας Κόντος, Γεώργιος Μήτσης, Σπυριδούλα-Ιωάννα Σκόρδου, Βασίλειος
Τσιτσής, Αναστασία-Γεωργία Ζαβιτσάνου, Ναυσικά Ζέκιου, Αρτεμησία Κόντου, Αλεξάνδρα
Κυρίτση, Ιωάννης Μπραχόπουλος, Θεοφάνης Σκαρώνης, Χρυσάνθη Σκόρδου, Ελισάβετ-Αγγελική
Χαλιγιάννη, Ευάγγελος Χαλιγιάννης, Σαμουέλ (Samuel) Χανάζ (Xhanaj), Ελευθερία-Μαρία Γκέλη,
Παναγιώτης Μπίλας, Βασίλειος Οικονόμου, Κωνσταντίνος Οικονόμου, Μάρθα Σκόρδου,
Αναστασία Τζήμου, Δημήτριος Χαλιγιάννης, Παναγιώτης Χαλιγιάννης
Γυμνάσιο Πεδινής
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοι: Άννα Παρίση (Καλλιτεχνικών)
Μαθητές/τριες: Λυδία Τουλίνα, Ουράνια Σκληρού, Αλεξάνδρα Παππά, Κατερίνα Κωστογλου,
Κατερίνα Κυρίτση
Γυμνάσιο Περάματος
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Τάσιου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Χασκή Ελένη, Κυρίτση Χριστίνα
(Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Γεωργίτσης Άγγελος, Κασίμη Κωνσταντίνα, Λώλης Βασίλειος, Μπιντεβή
Θεοφανία, Οικονόμου Μαρία, Τράντζας Ευάγγελος, Χαλκιά Γεωργία, Γκαναβιάρη Κωνσταντίνα,
Μπάρκα Δήμητρα, Μπιντεβή Παρασκευή, Μπούζος Σωκράτης, Τράντζα Σοφία, Ευαγγελογιώργου
Ουρανία, Θανασιά Μαρία, Μπάρκα Αθηνά, Μπιντεβή ‘Αννα, Γεωργίτση Ελένη, Μηλιώνης
Παντελεήμονας, Μπασιούκα Ελένη Αικατερίνα, Παναγιώτου Χριστίνα, Τσιρώνη Σπυρίκου Αλίκη,
Ζαλαβρά Αρετή, Μάντζιου Χριστίνα, Τραχανά Μαρία Βασιλική.

Γυμνάσιο Πραμάντων
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Τσολάκογλου Νικόλαος (Καλλιτεχνικών) Χριστογιάννης Χρήστος
(Φιλόλογος)
Μαθητές/τριες: Βαΐτση Αικατερίνη, Βάνα Ελένη, Γιούλης Γεώργιος, Γκεσούλη Δέσποινα-Πηγή,
Καραδήμας Κωνσταντίνος, Κωσταδήμας Πάρις-Ιωάννης, Ρούμπος Σταύρος, Σινάϊ Ντανιέλ,
Βαγγέλη Αικατερίνη, Γιούλης Άγγελος, Σάχου Εβελίνα, Τριανταφύλλου Ορέστης, Γκεσούλης
Δημήτριος, Μαϊργιώτη Κωνσταντίνα, Ρούμπος Σπυρίδων, Ρούμπος Σπυρίδων, Σμύρης Ιωάννης
Γυμνάσιο Σταυρακίου
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Καρβούνη Αλίκη, Κολοβού Ελένη (Φιλόλογοι)
Μαθήτριες: Θανάση Αλεξάνδρα, Θανάση Βασιλική
Γυμνάσιο Χρυσοβίτσας
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μπρούζου Μαρία (Καλλιτεχνικών), Κωνσταντινιά Ντίνα,
Παπαδιαμάντης Βαγγέλης, Σιώζου Ελπίδα (Φιλόλογοι)
Μαθητές/τριες: Παλαιοπάνος Μάρκος, Βλαχιώτης Αλέξανδρος, Σιούλης Άγγελος, Ιωάννου
Ειρήνη, Μιχαλοπούλου Παναγιώτα, Τζίμας Γιάννης, Καρακίτσιος Δημήτρης, Κολιάς Άρης, Κολιάς
Πέτρος, Παλαιοπάνος Άγγελος, Ζιώγα Δήμητρα, Δημητρίου Παύλος, Σιούλη Πολυξένη, Μποτέκα
Βιργινία, Ιωάννου Κωνσταντίνου, Μπαζαλέκος Χρήστος, Παλαιοπάνος Κωνσταντίνος, Γιώτης
Μίλτος

Κοινοποίηση

Κοινοποιείστε στους φίλους σας!