Παίζοντας υπό πίεση από το πρώτο λεπτό, ο Ατρόμητος μπήκε στο γήπεδο με το «μαχαίρι στα δόντια» και πολύ νωρίς κατόρθωσε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στο 6′ ο Πίρσμαν επιχείρησε να γυρίσει την μπάλα προς τον Λοντίγκιν αλλά ο Κλωναρίδης πρόλαβε, την έκλεψε, απέφυγε τον γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα και πλάσαρε σε άδειο τέρμα για το 1-0. Στο 15′ ο Ατρόμητος είχε διπλή ευκαιρία, αλλά ο Καστεγιάνο προσπάθησε να σκοράρει δύο φορές αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λοντίγκιν. Στο 21′ ο ΠΑΣ Γιάννινα απάντησε με ευκαιρία του Περέα αλλά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος και πιο απειλητικός. Απείλησε ξανά με τον Περέα στο 53′ και με τον Μπρένερ στο 72′ αλλά σπατάλησε και τις δυο φάσεις. Στο 89′ όμως η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Ο Μίνα γύρισε στον Μορέιρα, ο οποίος με σουτ από κοντά ισοφάρισε (1-1). Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά με υπόδειξη του βοηθού αλλά έπειτα από εξέταση της φάσης από το VAR, μέτρησε καθώς διαπιστώθηκε πως ο Μίνα δεν ήταν οφσάιντ παίρνοντας την μπάλα προτού σεντράρει.

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (90’+3′ Μουνίθ), Χατζηισαΐας, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Καρτάλης (61′ Νάτσος), Γκαλβάο, Κλωναρίδης (75′ Μπεντινέλι), Κουλούρης (76′ Κωτσόπουλος).

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε (82′ Παντελάκης), Πίρσμαν, Μορέιρα (95′ Λιάσος), Καραχάλιος (82′ Μίνα), Ντομίνγκεθ, Τριάδης (46′ Λώλης), Περέα, Σνάιντερ (65′ Μπρένερ).