Συνεχίστηκαν οι επιτυχίες των αθλητριών – των του ΣΠΑΡΤΑΚΟΥ Ιωαννίνων στα πανελλήνια πρωταθλήματα τζούντο. Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων γυναικών – νέων ανδρών που διεξήχθη 18/02/2023 στην Θεσ/νίκη η Οικονόμου Ελισάβετ στην κατηγ. – 52 κ. νέων γυναικών κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, η Βασιλείου Κων/να στα – 70 κιλά, επίσης καλή εμφάνιση πραγματοποίησε στην κατηγ. – 90 κ. νέων ανδρών ο Ζυγούρης  Φώτιος .

Στο Λουτράκι στις 11- 12/03/2023 διεξήχθησαν τα πανελλήνια πρωταθλήματα παίδων- κορασίδων Α΄ και Β΄. Στο κορασίδων Α΄ σύλλογος κατέλαβε την 2η θέση στην γενική κατάταξη. Στα – 48 κ. κορασίδων η Γκόλια Μαρίλια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, στα – 57 κ. η Δήμου Δανάη το χάλκινο μετάλλιο. Στους παίδες στα – 60 κ. ο Γκόλιας Θέμης το χάλκινο μετάλλιο και στους παίδες Β΄ στην κατηγ. +60 κ. ο Βρόσγος Αναστάσιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ελπιδοφόρες εμφανίσεις  από τους Οικονόμου Τηλέμαχο στα -50 κ. και Ντάλλα Ορέστη στα – 55 κ. παίδων Α΄, Κάκαβο Ευάγγελο στα – 42 κ. , Γούδα Ανέστη στα – 38 κ παίδων Β ΄και Τάσσιου Ειρήνη στα – 44 κ. κορασίδων Β΄.

Συγχαρητήρια στους αθλητές –τριες και στους προπονητές Βαφειάδη Αφεντούλη και Μπαντή Χρήστο.